راهنمای خرید

راهنمای خرید از فروشگاه

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه اینترنتی چشم سوم، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین  است، تقاضا می شود آن را به دقت مطالعه فرمایید.

مراحل ثبت سفارش و خرید

1- کاربران و مشتریان برای مشاهده، دریافت اطلاعات و حتی ثبت سفارش ملزم به ثبت نام در سایت ا نمی باشند.اما با ايجاد يک حساب کاربری می توانید سريع تر خريد نموده، تاريخچه سفارش های خود را مشاهده کرده و همچنين از وضعيت سفارش خود آگاهی پيدا کرده و آن را پیگیری نمایید. با ثبت این اطلاعات، کاربران و مشتریان ضمن اطمینان از محفوظ بودن اطلاعات خود نزد فروشگاه چشم سوم، به فروشگاه این اختیار را می دهند تا جهت برقراری و ارتباط مورد استفاده قرار گیرند.

2-  مشتریان در هنگام ثبت سفارش باید سعی کنند اطلاعات خود را با دقت و به درستی وارد سایت چشم سوم نمایند، در غیراینصورت مسئولیت بروز هر گونه مشکل و ضرر و زیان احتمالی بر عهده ایشان می باشد.

روشهای پرداخت

به منظور تامین رفاه هر چه بیشتر مشتریان، فروشگاه چشم سوم کلیه راهها و روشهای ممکن پرداخت را برای مشتریان فراهم نموده است:

1.  پرداخت آنلاین (پرداخت از طریق درگاه بانکی)

2.  واریز به حساب بانکی 

3.  کارت به کارت

روشهای ارسال سفارش ها

1.  سفارشات در شهر تهران صرفا با پیک و در صورت رضایت مشتری با پست جمهوری اسلامی ایران(پست پیشتاز و سفارشی)  ارسال میگردد.

2.  در سایر استان ها غیر از استان تهران، سفارش ها از طریق شرکت پست جمهوری اسلامی ایران(پست پیشتاز و سفارشی) ارسال می گردند.

** مشتریان می توانند در مرحله درخواست استعلام، از بین روشهای ارسال ممکن، یک روش را به دلخواه انتخاب نمایند. انتخاب هر روش به منزله آگاهی از قوانین و شرایط آن می باشد.

هزینه ارسال

هزینه ارسال برای روش های مختلف بصورت مکانیزه و بر اساس وزن کالا یا کالاها و شهر مقصد، محاسبه و در هنگام ثبت سفارش به مشتری نمایش داده می شود.


مدت زمان تحویل سفارش ها

سفارش های شهر تهران

مدت زمان ارسال کالاها در شهر تهران بر اساس روش انتخابی پیک 24 ساعت بعد از ثبت سفارش و پست  48 ساعت کاری میباشد.

توجه: قابل ذکر است که قبل از ارسال محموله با مشتری هماهنگ شده و سپس کالا ارسال میگردد,مشتریان محترم لازم است که در بازه زمانی مشخص شده در محل تحویل کالا حضور داشته باشند، در غیراینصورت مسئولیت و هزینه ارسال مجدد آن بر عهده مشتری می باشد.

سفارش های ارسال شده توسط پست 

زمان تحویل سفارشهای ارسال شده توسط شرکت پست نیز بسته به مقصد کالا، معمولاً 2 تا 5 روز کاری بعد از ارسال کالا میباشد.

نکات مهم در هنگام تحویل سفارش

1.  مشتری موظف است هنگام تحویل گرفتن سفارش و قبل از بازکردن بسته بندی، مشخصات کالای سفارش داده شده را با کالای تحویلی مطابقت داده و در صورت مغایرت از تحویل گرفتن آن خودداری نماید. 

توجه: در صورتیکه مشتری بدون تطبیق دادن سفارش با کالا، آن را از بسته بندی اولیه خارج نماید، حتی در صورت مغایرت امکان عودت وجود ندارد.


2.  مشتری موظف است در هنگام تحویل گرفتن سفارش، تمام کالاهای سفارش داده شده خود را تحویل ظاهری بگیرد.

توجه: در زمان ارسال کالا توسط شرکتهای پستی، مشتری موظف است در حضور مامور پستی و قبل از امضاء رسید تحویل کالا، از سلامت بسته بندی و سلامت ظاهری کالا مطمئن گردد و در صورتیکه کالا از نظر بسته بندی و یا سلامت ظاهری دچار ایراد گردیده باشد، ضمن تحویل نگرفتن آن، بلافاصله موضوع را به فروشگاه چشم سوم اطلاع دهد. در این موارد چنانچه مشتری بدون بررسی سلامت ظاهری، رسید پستی (بمنزله دریافت کالا بصورت صحیح و سالم) را امضاء نمایید، هیچ اعتراضی در مورد سلامت ظاهری کالا قابل قبول نخواهد بود و فروشگاه چشم سوم مسئولیتی در قبال مشکلات بعدی نخواهد داشت، زیرا علیرغم اینکه کالا تا سقف ممکن بیمه گردیده است، به دلیل آنکه مشتری شخصاً تایید نموده است که کالا را صحیح و سالم دریافت نموده است، دیگر امکان هیچگونه پیگیری برای دریافت خسارت وجود ندارد.

تعریف تحویل ظاهری: تحویل ظاهری یعنی کالا از تمام جنبه های ظاهری بررسی گردد و در صورتیکه فاقد هر گونه ایراد ظاهری باشد، تحویل گرفته باشد.


3.  هنگامی که کالا تحویل ظاهری گرفته می شود، فروشگاه چشم سوم دیگر مسئولیتی در قبال مشکلات و ایرادات ظاهری کالا نخواهد داشت، بدین منظور به مشتریان توصیه می گردد قبل از امضاء نمودن رسید تحویل کالا، به دقت ظاهر کالا را بررسی نموده و در صورتیکه کوچکترین ایرادی داشت، از تحویل گرفتن سفارش خودداری و موضوع را بلافاصله به فروشگاه چشم سوم اطلاع نمایند.


4.  طبق دستورالعمل پلیس فتا در هنگام تحویل سفارشاتی که پرداخت آن آنلاین بوده است، ارائه کارت ملی مطابق با نام فرد سفارش دهنده، اجباری است. چنانچه فردی که کالا را سفارش داده و پرداخت آن را بصورت آنلاین انجام داده، تمایل داشته باشد کالا تحویل فرد دیگری گردد، باید از طریق پنل، ایمیل یا پیامک، نام فرد تحویل گیرنده را به فروشگاه اعلام نماید، در غیر اینصورت فروشگاه چشم سوم کالا را تحویل نداده و در این موارد هزینه ارسال مجدد بر عهده مشتری خواهد بود.


5.  پس از تحویل ظاهری مشتری تا 7 روز فرصت خواهد داشت تا کالا را از نظر فنی بررسی نماید. 


امکان بحث و تبادل نظر در سایت چشم سوم

1.  در سایت چشم سوم بحث و تبادل نظر با سایر کاربران، ثبت نظرات، پیشنهادات و سؤالات فراهم شده است. در این زمینه کاربران موظف هستند از درج هرگونه مطالب مغایر با اصول قانونی و اخلاقی، افترا آمیز، تهدید کننده حریم خصوصی افراد یا حقوق مالکیت معنوی و هرگونه مطالب ناشایست دیگر جداً خودداری نمایند، در غیراینصورت کلیه مسئولیت و عواقب قانونی آن بر عهده ایشان می باشد.

2.  فروشگاه چشم سوم در نشر یا عدم نشر نظرات کاربران دارای اختیار کامل می باشد.

3.  در صورتیکه کاربری نسبت به رعایت و ضوابط فروشگاه چشم سوم در درج نظرات توجه کافی نداشته باشد، فروشگاه مجاز است از دسترسی مجدد کاربر به سایت چشم سوم جلوگیری به عمل آورده و در صورت لزوم وی را تحت پیگرد قانونی قرار دهد.